Salsa Creative Commons License 1999.06.08 0 0 242
Kedves Dulifuli!

Hmmm... Eleg sokszor mondod azt, hogy ezt nem hiszed, azt nem hiszed es mi miert hiszuk el. Egy baratommal is vitaztam errol es vegulis azt be kell latnom, hogy szemelyesen nem voltam ott minden kiserletnel, igy peldaul nem voltam ott a Michelson-kiserletnel sem, tehat vegulis ha ugy veszuk akkor nem fogadhatom el ezeket az eredmenyeket.
De aztan eszembe jutott, hogy bar soha nem lattam elektront, de valami miatt ha benyomok egy gombot a falon jon feny a lampabol. Nem bizonyitotta nekem senki, hogy letezik, nem is lattam, am megis eleg nekem az, hogy nehany okos emberke meg tudja csinalni. Tehat ha ugy veszuk, "mukodik" az elmeletuk.:)

Meg talan nem kell a tudomanyra mindig ugy gondolni, mint ami "abszolut igazsagot" ir le, hanem csak modelleket allit fel a vilagrol, ami meglehetosen jol kozeliti a valosagot. Newton-nak a maga idejeben igaza volt, de Einstein kimondta, hogy sok helyen nem mukodik az elmelete es mondott egy jobbat, amit a kiserletek igazoltak. Es nem lattam minden kiserletet (sot szemelyesen egyet se :), de bizok abban, hogy mivel az autok mennek, a lampa eg, azert ezek az emberek eleg jol le tudjak irni a valosagot. Egy csomo dolog van meg amit nem tudnak a tudosok es valoszinuleg mindig is lesz. Lehet hogy kesobb bebizonyitjak, hogy Einstein tevedett, de megis zsenialisa talalt ki, mint ahogy Newton is a koraban.

Buzgo Mocsing
A tudomany mindig a sotetben tapogatozik. Ez igy van rendjen. Mindig lesz valaki, aki felkutatja azt a sotet reszt es lehet hogy ugy jon vissza, hogy nincs ott semmi, de legalabb a tobbinek nem kell oda menni. Viszont azt nagyon be kell bizonyitani, hogy nincs ott semmi erdekes.
Es nem dobjak vissza a fejlodest a teves mellekutak, inkabb eloreviszik a dolgokat.
Meg hat nem hinnem, hogy a tudosok duskalnak a penzben. Plane egy olyan vilagban, ahol azert mert valaki szepnek szuletik es nem csinal semmit megis biztositva van nagyjabol az elete.