Sir Gunar Creative Commons License 2020.04.10 0 0 51442

Üdv Szakik!

Kicsit el vagyok veszve a 2012-ben gyártott CRTDI RS-emmel, mert időnként fehér "füstöt" ereget gázadáskor (pl két pont között az úton, majd ha újra elindulok abbahagyja ezt vagy nem, ergo tökre random a dolog) viszont valamennyi víz elfogy belöle, de a kiegyenlítőben minden alkalommal van víz, hol a jelzés alatt kicsivel, hol felette kicsit, járó motornál is és leállítottnál is.

Mondták páran hogy hengerfejes, de akkor sztem mindig kellene jönni a fehér füstnek, pl üresben ha gázra lépek semmi, igaz akkor nem is engedi felpörögni nagyon. Itt a városban 1xsem ment még 90 fok jelzés fölé, viszont pályázás után pl Bp-Szeged mikor elhagyom a pályát és lelassul a tempó, akkor elindul felfelé ha az olajhő is 110 fok fölött jár (már mindent nézek mióta először észrevettem a gondot) és amikor egy ilyen út után visszaérek haza, akkor volt hogy jelzett a vízszint mérő, töltöttem bele eddig két oda-vissza út után kb 3-4 liter desztvizet. A  városban dugóban sem melegszik, a fagyálló színe sem lett világosabb (hígulás miatt gondolom), stb. Szóval nem vágom a dolgot, mert még nem láttam ilyen hibát ami ha akar létezik, ha nem akar akkor minden látszólag ok. Napi első indítás után 1x hallom a fűtőradiátorban a levegőt bugyborékolni, de azt sem mindig (már tavaly nyáron is hallottam de sosem hiányzott víz sem a merő sem a tartály jelzése szerint). Hát itt tartok és segítségeteket kérem.