Dr. Bubo Creative Commons License 1999.06.07 0 0 128
Kedves Banana In Drive!

Valoban meghajto az On oszinte elismerese, amelyre azert - valljuk be - nem adtam okot. Wickhamshirerel azon a bizonyos otorai tean mint pincer volt alkalmam beszelgetni. Tortent ugyanis, hogy ott a teahazban eppen a german/latin kapcsolatokat targyalo "The thee, the thou, the thus" cimu elso jelentos konyven dolgozott (melyet megzenesitve kesobb Frank Sinatra "Subidubidu" cimen tett vilaghiruve). Eppen vittem ki neki a dzsammahol nevu azeri nemzeti tea-italt (mely Wickhamshire kedvence volt es) ami szervirozas kozben sajnalatos modon rafolyt az eppen elotte fekvo lappra a "Her sign" cimu fejezetnel, amely igy a teatol elmosodva erosen emlekeztetett a mi "herszag" szavunkra. Ezt meg is emlitettem neki, s kesobb meglepodve lattam, hogy az en angliai munkassagom tudomanyos eredmenyekepp imigyen nyert bizonyitast a "herszag" szo lapp-latin-azerbajdzsan "bojongasa".

Szeretnem tovabba koszonetemet nyilvanitani, hogy meghagyta inkognitomat, es nem osztotta meg a szeles nyilvanosaggal valodi kiletem mivoltjanak mibenletet.

Tudja kedves kollega, mostanaban keszulok megirni az akademiai szekfoglalomat. Igy az ezredforulo kapcsan ugy gondoltam, hogy ezen aprobobol behatobb vizsgalat targyava teszem a kinai Y2K vegu mellekneveket. A Ki kicsoda?-ban megtalaltam az On munkainak jegyzeket, s ugy lattam, hogy On mar foglalkozott e temakorrel (igaz csak az Y1K vegu melleknevekkel, de hozzaertesehez akkor sem ferhet 2seg). Tudna tanacsot adni nekem, hogy milyen modon kezdjek hozza a kutatashoz? Onnek mi volt a modszertana? Es milyen eredmenyekre jutott? (Sajnos idevago munkaja csak egy szamomra ismeretelen mandarin dialektusban jelent meg, igy az eredmenyeirol bovebb informacio nem all rendelkezesemre).

Tovabbi sullyedesgatlo munkajahoz sok erot es egeszseget kivan,
---
Dr. Bubo

Ps.: Karinthy versenek elemzese nekem egyebkent tetszett; az Etimologiai Kozlonyben valo megjelenesen azonban magam is csodalkoztam: ez nem illik az On szakmai multjahoz. Javaslom, hogy legkozelebb Rezgevenyi H. Zsombor baratom Etidurologia Szemlejebe jutassa el az ilyen humortani elemzeseit.

Előzmény: Banana In Drive (127)