stoki Creative Commons License 1999.06.07 0 0 47
András !!!
Két dolgot tudok javasolni :
vagy javíts a légellenállásán, vagy a gördülési ellenállásán. A légellenállás egy picit idétlen, hiszen kéne hozzá venned egy scott kormányt vagy kiegészítőt, de ha beveszi a gyomrod és kényelmesnek találod, akkor lehet, hogy beválik. A kormányszarv se olyan rossz és az még montis is. A másik, ami szerintem járható : tedd félre a terepgumikat és vásárolj slick (minta nélküli, ill. pár milliméter vizelvezető rovátkákkal felvértezett) gumikat. Ebből kevés típus létezik, hiszen ha az ember egy montit vesz, akkor azt használja terepre. Nekem is van egy mongúz montim, de én nem terepre vettem. Amint megvettem leugrottak róla a terepgumik és kapott egy tök síma slicket és így a gyengébb versenybringák retteghetnek. Szóval cseréld le a gumit adjál neki 3,5-4 bar nyomást és kapsz egy gyors, betonra való montit ... és a kanyarvételben verhetetlen. Egyébként ez a slick még terepen is elmegy a homokban kimondottan jó, de a sárban már nem ajánlom. Van egy köztes slick is aminek a szélén apró fogak vannak, ez már terepen használhatÓBB, de kanyarodásnál vigyázni kell vele. Én nagyon csípem ÍGY a montimat és nem cserélném egy versenyre, hiszen ha az ember lemegy az aszfaltról, akkor legalább nem nyeklik-nyaklik alatta a gép.
Előzmény: Nyírő András (43)