Banana In Drive Creative Commons License 1999.06.07 0 0 127
Kedves Dr. Bubo!

Csak nem az On, akire gondolok? De hiszen, ha On a nagy Wickhamshire baratja, akkor nem lehet mas! Es en egy ilyen hatalmasszaggal, bocsanat, hatalmassaggal allok le csakugy beszelgetni (egybol megjavult a helyesirasom, mi?), en a kis amator nyelvbuvar, az etimologia huszonharmadik vizesnyolcasa, aki elillano eddigi ifjusagom soran olyan szerzok muveit probaltaim magameva tenni, mint On vagy Wickhamshire, es mindig is csodaltam azt a zsenire utalo intuitivitast es invenciot, ami Onokben megvolt, s melyet en is ugy ahitottam volna.

Onnek elarulhatom (ugyan hogyan is mernek holmi elkendozesekbe, ferditesekbe kavarodni ekkora tudas elott), hogy az Etimologiai Kozlonyben - eme kacsamagazinban - kozzetett irasom a Karinthy-versrol csupan egy fercmu, hisz en is csak egyike vagyok azon irkaszoknak, akik ilyesmikbol probalnak megelni. Az Ossian-utalast csupan kitalaltam, mivel a cikk irasakor eppen az asztalomon hevert az emlitett Osszian-enek angol forditasa (a legendas Hershaw-tol), ami eppen egy "wild dogs and wolves"-rol regelo versszaknal volt nyitva, a "wild agár" mar csupan elmerengesem pillanatnyi asszociacioja volt.

Merhetetlen oromomre szolgaln hogy erre a pori forumra On is leereszkedett, Dr. Bubo (milyen talalo!) beceneve moge bujva, s ez ujabb fohaszokat csal ajkamra, azert hogy ne sujjedjunk el. Kerem irjon, ha mar itt van, es csillogtasson meg szamunkra is egy kicsit orias tudasabol. Koszonettel oszinte tiszteloje,

Banan A. Meghajtoban

Előzmény: Dr. Bubo (125)