mályva19 Creative Commons License 2020.04.04 0 0 258

Igen, a tulajdoni lap kellene a hitelhez, de engem az is izgat, hogy a földhasználati jog szerepel-e rajta. Az alapító okiratban ( ami be lett adva a Földhivatalnak ) szerepel, hogy földhasználati jog illet meg minden lakót.Akkor feltételezem, hogy rá lesz vezetve ez a jog a tulajdoni lapunkra. Csak nem tudom, hogy ha a közgyűlés után lesz aláírva a földhasználati szerződés, akkor az hogyan tud szerepelni a tulajdoni lapon. Nekem egy ügyvéd azt mondta, hogy a földhasználati jog mindenképpen legyen rajta a tulajdoni lapunkon. Olvastam, hogy nagyobb projektek esetében csinálják ezt a beruházók ( eladók ), hogy külön választják a területet az építménytől, mert, ha nem így lenne, akkor a három épület - A és B  és C- csak egyszerre kerülne átadásra. A földhasználati jog akkor van rendben, ha szerepel a tulajdoni lapokon is. Nekem nem igazán tetszik, hogy nem lesz osztatlan közös a földterület, mert erről szó nem volt soha, de ha ez a feltétele az alapításnak, hát legyen, de akkor legyen korrekt.

Előzmény: bbfan1 (257)