Törölt nick Creative Commons License 2020.03.30 -1 0 190032

 

Most ha megint belemegyünk egy ilyen céltalan vitába, hogy ki power, és ki nem, annak nincs sok értelme.

A PM egyébként is a speedhez hasonlóan a HM alműfaja, így aztán tök értelmetlen azon vitatkozni, hogy például

az RW akkor most heavy-, vagy power-, esetleg speed metal. (Ezen még a wikipédia is gondolkodik hihihi).

Mondjuk az egyik nagy kedvenc a Blazon Stone szerintem javarészt speed, de ezen nem veszünk össze remélem!

 

Az Edguy épp Helloween klón, és bár valóban kissé felvizezett de szerintem szintén heavy/power,

de én már olvastam olyan "hivatalos" véleményt is, hogy neo-classical ( mi van bakker?),

de szerintem a Manowar meg simán lehet szintén heavy/power.

 

A Metal Archives oldalt nagyon ritkán nézem, csak a bandák albumai vagy a zenészek adatai miatt, de a stílust nem szoktam, mert azt az egyszerű zeneszerető emberek - értsd: nem zenészek/zenei kritikusok/zenei hozzáértők - szerkesztik, így nem teljesen hiteles. Éppen jó példa a lentebb, és más kontextusban  megemlített Alcohol vagy a Hungarica, mert ott például HM-ként szerepelnek, de én ESKÜSZÖM nem is tudtam eddig, hogy ott fent vannak, viszont a zenéjük alapján akár lehetne heavy metal is!

 

A Helloween meg más tészta. Valóban slamposan fogalmaztam, de úgy általában szokták nevezni az euro powert "happy metalnak". A viccet meg nem pejoratív értelemben értettem.

 

Régebben már írtam egy markánsabb véleményt a stílus (gyakran hibás) keveredésekről, de lehurrogtatok, hogy minek a besorolás, mert semmi értelme. 

Előzmény: pandeamonium (190024)