bbfan1 Creative Commons License 2020.03.30 0 0 237

A 11-ik oldal A B és C pont... én nem tudom, jól értelmezem - e, de egy - egy mondatot idemásolok:

 

A pont:

 

" A Társasházat kizárólagos földhasználati jog illeti meg a Telekingatlan Társasház felépítményének körvonalai által határolt területére vonatkozóan "

 

Ugyanez van a zöldterületre is.

 

B pont:

 

" Az Alapító/Telektulajdonos a Társasház számára biztosított kizárólagos vagy más társasházakkal közös földhasználati joggal érintett területek használatát indokolatlanul nem korlátozhatja "

 

Itt alatta részletezik, hogy a játszótér/ park a miénk, kivétel ha munkákat végeznek rajta stb., akkor nem használható.

 

C pont:

 

"A Társasház köteles az A.) pont szerinti társasházi közös szükségleteket kielégítő infrastruktúra karbantartásáért, továbbá a közös használatú zöldterületek gondozásáért, a Társasházban található külön tulajdonú lakások és szálláshely ingatlanok össze alapterülete (7.575 m2) után 50.-Ft +ÁFA/m2/hó ... összegű díjazást fizetni a Telekingatlan tulajdonosának. "

 

Ha jól értem, ez nem azt jelenti, hogy a telekingatlanon lévő közös tulajdonú objektumok karbantartásáért (játszótér, park vagy épp a ház takarítása, liftek karbantartása stb.) fizetni, amit a közös költségbe építenek be ?

Előzmény: mályva19 (233)