mályva19 Creative Commons License 2020.03.30 0 0 232

Nekem most küldték át a társasházi alapító okiratot, melyben az szerepel, hogy 50,.ft + áfa x lakás nm árat kell fizetni a a telekhasználatért és a zöldterület, stb. gondozásáért. Ez 2020.12.31-ig van így, aztán a KSH indexe alapján változtatja minden évben. Vagyis állandóan emeli. A társasház nem választhat másik, olcsóbb üzemeltetőt. Az ügyvédnő szerint azért nem lehet a terület a mi tulajdonunk, mert A, B, C társasházak lesznek és így nem lehet megosztani. Aha.......!!!!! Azt mindenképpen ki kell követelni, hogy ingyenes legyen a területhasználati jog. Egyébként én is utána néztem és ilyen a világon nincs !!!! Mindenhol azt írják, " ez a szocializmus csökevénye ", akkor volt ilyen, hogy a terület pl. az önkormányzaté, de lehetett rá magánszemélynek építeni. Ilyenkor az ingatlan létezéséig ingyenes, örök területhasználati jog illeti meg az ingatlan tulajdonosát. Annyira gusztustalan ez az egész, nem elég, hogy állandóan csúsztak a határidővel, még ilyenkor is a lakók alá akarnak tenni. Nekünk semmi örömünk nincs az egészben.

Előzmény: ThomasShelby (227)