vélemény Creative Commons License 2020.03.29 -1 5 21926

Folytatás

Via di San Bonaventura. Az út a Titus diadalívtől indul, egy szakaszon párhuzamos a Clivus Palatinus-szal, de nem tart fel a Palatinusra, hanem levezet a Via S Gregorio felé. Én többször jártam ezen a szakaszon, de soha nem néztem meg semmit. Ha már kifelé mentem, akkor már fáradt voltam, ha pedig itt mentem be, akkor még  sok mindent akartam   a rommezőn megnézni. Nem is néztem itt körül. Az út archaikus romok mellett vezet, talán valamilyen Jupiter templom lehetett. Majd a Barberini szőlők következnek, ez szintén szerepel az Ürögdi könyv térképén, Vigna Barberini néven.  Ezek mesterséges teraszok amelyeket még Septimius Severus idején alakítottak ki. Utána Heliogabalus 3sz közepi templomának talapzata, következik, amelyet a Domitianus kori  Adonis kertekre emeltek. A középkori S Sebastiano al Palatino templomot a 17sz elején barokkosították. A szentély még 10sz, a freskómaradványok is ebből a korszakból származnak, a hajó díszítése már 17sz. A Via di S Bonaventura további szakaszán az antik falba beépítve a Via Crucis  jelenetei láthatók,  18sz eleji festett terrakotta képek. Ugyanitt van a Palatino Múzeum helyén levő  lebontott 16sz kolostor épületéből idehozott reneszánsz kapuzat. A S Bonaventura templomot a 17sz végén építették Néró  vízvezetékének ciszternájára. A templom belső berendezése 18sz közepi.