4nitahorvath Creative Commons License 2020.03.24 0 0 292

Sziasztok! pár év alatt a “mestere“ lettem ennek a növénynek. Itt van pár jó tanács ami hasznos lehet nektek is.

öntözés: kéthetente vagy havonta egyszer állítsátok vízbe a növényt . Lehet a vízbe tápoldatot tenni ilyenkor ha úgy gondoljátok szükséges. Fél vagy 1 óra elég neki, így felszívja amennyire szüksége van.

a növény cserepe egy kicsikét szűkös legyen, ezt szereti. Átültetésnél vigyázzatok hogy ne legyen az új föld túl tömör és nedves.

a levelét dugjátok egy pici cserépbe amibe alul mindig legyen víz, kicsit hosszadalmas, de nagyjából 6-12 hónap alatt növeszt gumót, nekem újabb 12 hónap múlva kezdett a gumóból új szár nőni. Illetve mikor a gumója nagyobb, kb 1,5 cm átmérőjű akkor azt is szárazabban tartom mint a rendes növényt.

a másik lehetőség a szaporításra, hogy szikével levágtok egy szárat a növényről és egy egy vázába teszitek, hetente cseréljétek a vizet. ebben az esetben pár hónap alatt gumót és gyökeret növeszt. ha megfelelőnek gondoljátok a gumó méretét akkor ültessétek földbe. 
remélem tudtam segíteni!