ötbites stihles ziles Creative Commons License 2020.03.21 0 1 6424

Üdv,Csiga kolléga!Pár gondolatot hozzátennék én is,ha lehet..

40-s keverék..pár éve telefonon beszélve már mondtam neked...és ma is mondom..százas bemzin,zöld stihl  olajjal keverve-Stihl gépnél ennyi elég...50-es is elég lenne,igazi benzinnél...de inkább erről többet nem mondok.

Eredetileg a Stihl gépek a saját Motomix benzinre vannak "hitelesitve"-azzal tudja a gép azt,amire tervezték-és az ötvenes keverék...de érdekes módon,semmi gond vele-mert ez a benzin az benzinből van...de sajnos nálunk nem forgalmazható az anyag...jövedéki,tüzrendészeti,adminisztrációs,anyagi.stb okokból..

Piros olaj-mióta 2Mix gépek vannak,azoknál garis feltétel a jobb olaj....tehát nem jó használni,mert ugrik miatta a gari,ha baj van...és legalább tiz éve vannak már a 2Mix motorok...és már akkor is feltétel volt ez..anno...

Már nem is emlékszem,mi volt a Stilnél az első 2Mix...talán a 441?...régen volt már...

Kétütemű motorok egyszerűsége-igen,elméletben,papiron sokkal egyszerűbb...yalóságban meg igen is nagyon szivatós dolog tud lenni benne.egyszerűsége ellenére is...persze,aki fűrészt is evett,annak nem gond...de nekem sem röntgen szemem ,sem mikrométerrel felszerelt ujjam sincs...

Ahogy egyre jobban lesznek bonyolitva,kihuzva a gépek,a szerelők munkája egyre nehezebb-bizony mindenféle,iskolában nem tanulható trükközés is kell,hogy előrébb menj...néha egészen fura dolgok is...pedig nekűnk a műhely miatt elég sok eredeti felszerelésűnk van/a cégnek,nem nekem/de mégis,sokszor az sem elég...

Javitások ára-igen,nagyon elszállt a dolog..mint alkatrész,mint munkadij árában is...pl egy MS 170 gyűrű csere,szimering,csapágy,esetleg porlasztóhoz is hozzányulni-már többen van,mint egy uj gép árának a fele..lánc.lánckerék,vezető lemez-már legalább egy huszas...

Aki tudja,javitsa a gépét saját maga...egyébként anyagilag bukta a dolog...vagy gondolkozzon rajta,hogy beszámitatja a régi gépét egy ujba...sajnos ide jutottunk...igy találták ki az okosok..