blaserk95 Creative Commons License 2020.03.20 0 0 6419

Kösz! Megint tanultam, nem is keveset. Amikor húsz éve apósom váratlanul meghalt, rám maradt a 056-osa. Gőzöm nem volt semmiről sem. Talán ha kétszer a kezembe vettem addig. Mindent a magam nyomorúságán tanultam, tanulom a mai napig. Illetve ez a fórum és a youtube sokat lenditett rajtam az utóbbi pár évben. Tizenegy éve amikor megállt a 056 a szokásos gyújtótekercs hibája miatt - és épp sehol sem találtam emberi áron - vettem egy 170-est, mert fűrész az kellett. Semmi Stihlimádat. Egyszerűen annak volt boltja a legközelebb és épp az volt akcióban. Azóta használom 0 hibával. Pedig  Made in China díszeleg rajta. Igaz évi 10-12 m3 tüzifa és két ház körül előforduló munka a feladata. Igaz közben megjavult a 056 is és ha kellett besegített. Megjegyzem mindkettő mindig piros stihl olajjal volt etetve, viszont utóbb már 100-as benzin+spuri. Nekem bevált. Aztán tavaj úgy döntöttem, hogy 60+ évesen semmi kedvem egy teletankoltan majd 12 kilós fűrésszel birkózni, az alig létező rezgéscsillapításról nemmis beszélve. Körülnéztem a piacon, mert a stihl az általad is említett árszínvonal miatt szóba sem jöhetett. Részletre pedig nem vásárolok. Így került képbe az Oleo gsh 560. Lassan egy éve használom. Kezdünk összemelegedni. Azóta a 170 alig volt a kezemben. Hisz az Oleo se sokkal nehezebb, erőben meg...hát nem egy kávéház. Mit tanácsolsz? Álljak át mindkettővel másik olajra? Sajnos az általad említettek felénk nemigen vannak. Zöld Stihl olaj az igen. Vagy netről rendeljek egy évre valót ezek valamelyikéből?

 

Előzmény: ''csiga (6416)