IsKol Creative Commons License 2020.03.16 0 0 24996

Első éves Zweigelt metszésem alatt feltűntek a hiányzó tőkék és mivel a tulajok sem ragaszkodnak a komplett értékesítéséhez (a két ültetvénynek a házzal, pincével és feldogozóval) lehet jövőbeli terveket kovácsolni.

Szurdokpüspöki, Mátra nyugati lába, Nógrád megye de a Mátrai borvidékhez tartozik.

Olyan 15% hiánypótlással számolok kicsit több mint 1/5 hektáron. Na de mi légyen az?

Első körben a Frankosok merültek fel mint Kékfrankos, Magyar Frankos vagy Pannon Frankos de akár Turán is lehetne.

Valószínűleg nem lenne külön kezelve a Zweigelt-től. (még ha van is nagy tároló-érlelő kapacitás)

De még a Zweigelt-tel sincs tapasztalatom (bár a hétvégi kóstoláskor határozott "meggyes" jegyek jöttek elő és a "kékes" árnyalat is csökkent) nem hogy ezekkel a fajtákkal.

 

Na a Zalagyöngye viszont teljes más, ott még ötletem sincs mit kellene csinálni...

Kb. 3600 nm, talán a 40%-a élő és az idén elkezdődött a fiatalítás.

Két dolog van a fejemben:

- Szervezkedőnek van ZGY - fel is kínált belőle

- "Hitvány a bora" - talán Van_Persil mondta (bocs ha nem) és erről eszembe jut az unoka bátyám aki nem rajongott ezért a borért de készítette.

 

Telepítsünk valami mást az üres helyekre a ZGY-ből meg csináljunk pálinkát vagy borpárlatot?

Szeretem a Kövidinkát de az talán nem idevaló.

Szürkebarát (szintén szeretem) vagy Ottonel muskotály ami azért jellemző a borvidékre. 

 

Vagy valami divatos fajtát mint a Irsai Olívér, Cserszegi Fűszeres amelyek azért pálinkának sem utolsók.

 

Egyenlőre a "hobbi" vagy a "több mint hobbi" kategória, van 50 hl kapacitás hordóból, 1700 l müa. tartályban, és minden ami a feldolgozáshoz szükségeltetik. Nem tervez(ünk)ek értékesítést csak ismerkedek az ültetvények lehetőségeivel...

 

Bárki tapasztalatát, ötletét nagyon szívesen veszem! (sok lúd sokat sz@rik)

 

Köszi előre is!