Szüla60 Creative Commons License 2020.03.04 0 0 20611

Sziasztok!

 

Egy darabig nem jelentkeztem, de vannak új fejlemények Laxenburger vonalon, melyet szeretnék veletek megosztani. A soproni levéltárban a kapuvári anyagok között megtalálták 1904-ből, Laxenburger Pál örökbefogadási szerződését. Valóban 27 évesen fogadták örökbe. Sajnos semmilyen adatot nem tartalmaz, mint az örökbefogadó és az örökbefogadott nevét, valamint az anyja nevét és az örökbefogadott születési idejét, azt is elírva és végzésben javítva.

Időközben viszont megtaláltam Aloysia Laxenburger halotti anyakönyvét https://www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:3Q9M-CSVH-LSNH?i=227&cat=122054 azonban a születését sem Szombathelyen, sem a halotti anyakönyvben szereplő Rohoncz nevű település anyakönyveiben nem találtam.

Próbáltam a soproni levéltárban kérni az árvaszéki anyagok átnézését, de erre nincs idejük, felajánlották, hogy személyesen megnézhetem, de valószínű, hogy nem találok semmit, mivel kb. 3,5 évesen lett árva és árvaházba vihették, azonban Sopronban ilyen nem volt.

Egyelőre itt tartok, most tanácstalan vagyok a születési anyakönyvi kivonattal kapcsolatban.