RnD Creative Commons License 2020.02.29 -7 7 1570

A mai szombati nap egyetlen bajnoki meccsén:

Vác - Kisvárda: 30-19 (14-7)

A várdaiak összesen három légióst neveztek erre a meccsre (a jobbszélső Habánkovát, a még juniorkorú balátlövő Petika Tenát és a balszélső Milosevic Tímeát, közülük csak Habánková nevezhető alapembernek Kisvárdán). Az alig két hónapja leigazolt Ihnyeva és Premovic már négy hete nem játszik meccseken, nem tudni mi lett velük. Milanovic-Litre és Dombi Luca sérülés miatt nem tudta vállalni a játékot, ami egyben azt is jelentette hogy a vendégek vészbeállóssal kellett h végigjátsszák a meccset (az eredetileg balszélső Ekker Gitta vállalta a posztot). Nem nevezték a már két hete 'gyengélkedő' Samira Rochát sem, és Pásztor Betti sem jött el Vácra. A Kisvárda kezdőcsapatából gyakorlatilag csak Orbán Adrienn, Habánkova és Siska Pálma lépett ma pályára és a kapuban Lajtos Nóra számított még megbízható cserének. (Siska és Habánková végig igen gyenge formában voltak és Orbán Adrit is láttam már jobbnak....) Lehetőséget kaptak viszont olyan játékosok akik eddig talán sosem: Repák Dóra irányított a végén tíz percig, Udvardi Laura és Soltész Petra játszott a széleken és Szabó Nina ballövőben. Ők igazán mindent beleadtak, de nem voltak egyenlő ellenfelek ebben a felállásban.

A Vác a 17. percben már 9-1-re vezetett, nem túl dinamikus támadójátékkal, de nagyon jó védekezéssel. A 25. percben volt először tíz közte (13-3), utána Hámori Konit lecserélték és aztán a félidő végéig a Vác eggyel több gólt kapott mint előtte huszonöt percig (a csere és utána a négy kapott gól persze nem véletlen egybeesés...) Másodszor a 49. percben lett tíz gólos a különbség (23-13), az utolsó hat-nyolc percben már Kuczora Csenge irányított, jobboldalon Szabó Kittivel, baloldalon Szeberényi Flórával, a két szélen Kovács Noémival és Szondi Zsófival (ők mondjuk már jóval korábban beálltak) és az utolsó két percre még Paróczy Sacit is becserélte Szilágyi Zoltán, igaz, szigorúan csak támadásban...

A hazai csapat magabiztosan iskolázta le az ebben az összeállításban játékerőben inkább egy másodosztályú középcsapatnak tűnő Kisvárdát. Igazából az a kérdés hogy hova tűntek a többiek...? Hol a sok légiós? Csak nem gondok vannak Kisvárdán....?:O