Alien Angel Creative Commons License 2020.02.25 0 0 377572

Új szerzemény? Kompresszoros?

 

Amíg valaki szakértőbb nem válaszol, a saját tapasztalatomat írom. Én biztosan cseréltetném szűrőstül. Korábban ezeket a váltókat élettartamra szóló olajtöltéssel hirdették ("sealed for life"), de később ezt felülvizsgálták 60 ezer km-re. Szintén cseréltetném a váltóvezérlőbe menő kábelköteg váltóoldali csatlakozóját az O-gyűrűvel (stekker), filléres alkatrész. Ezen kívül ellenőriztetném a váltó szuszogócsövét is, mert eltömődés esetén az olaj a kábelkorbács mentén feljut az anyósülés lábterénél levő váltóvezérlőbe. Nekem mindez így is történt.

 

Cserekor sajnos csak az olaj egy részét lehet leengedni, mert az egészen korai 722.6 kivételével nincs leeresztőcsavar a wandler házán. A váltóátmosás segít ezen, de mondják, hogy sokat futott, kopottabb váltónál működési zavart okozhat a kimosott, addig tömítő olajlerakódás, de a tiéd azért nem ilyen. Én megnézném, milyen olaj jön le, és ha nem nagyon fekete, és főleg nem égett szagú, vagy spénes, akkor megelégednék egy rendes cserével, legfeljebb megismételném pár tízezer km után.

Előzmény: TSR125 (377571)