VeraVictoria Creative Commons License 2020.02.23 0 0 111040

Egyszer nekem is volt evekig egy fantasztikus gyari munkahelyem. Nem kerestem a munkat de bezart a munkahelyem, egy video bolt es ki   kellett kitolteni a papiromat a munkanelkuli segelyhez, illetve amig kaptam, koteles voltam munkat nezni es be kellett irnom hogy hol.

Minden elem kerulo  munkahelyi epulethez bementem ahol tobbnyire azt mondtak hogy majd ertesitenek.

Egyszer ki is jott az ertesites hogy jelentkezzek.

Nagy kelletlenul el is mentem de eszem agaban sem volt ott dolgozni, akkor mar megkaptam az igeretet egy ovodai munkahoz egy honap mulva de mondom, az igazolas miatt elmentem.

 

Hatalmas meglepetes ert. 2x annyit fizettek mint az ovodaban, szakszervezet volt ami hatalmas elonyokkel jart mert akkoriban az valoban az emberek hata mogott allt, nagyon jo benefitek voltak, kituno egeszsegugyi biztositast adtak az egesz csaladra havi 35, kesobb 65 dollarert, a gyar legkondicionalokat gyartott/ vilagceg/ mindezt telen januartol majusig, majus vegetol szeptemberig bezart, addigra legyartottuk a mennyiseget ami kellett es kitettek bennunket furlough-ra, mar nem is emlekszem hogy teljes fizetest kaptunk vagy kicsit megvagtak de ha igen akkor is nagyon keveset vontak le belole, nem kellett kozben munkat keresni es a munkanelkuli irodaba sem bemenni, hazhoz kuldtek a ketheti csekket. Egy alom volt, 4-5 honapig otthon lenni dologtalanul es pont nyaron at. Tobb mint 10 even at!

 Ez semmi! A teljes decemberre is bezart, otthon karacsonyoztunk.

 

Mindanom sem kell hogy eszem agaba sem volt atcserelni semmifele mas munkara. tobb mint 10 evig dolgoztam ott, aztan bezart, mindenkit elkuldtek, az emleke mindig itt van velem mivel a nyugdijhoz adtak kiegeszitot, nekem nem volt sok evem, igy csak 600 dollar kapok havonta toluk kiegeszitest de ezt amig elek.

Hogy miert zart be? Kivittek Kinaba, a nagyjabol 22 dollaros oraber helyett amit akkoriban fizettek/ 90-es evek/ a kinainak csak 50 centet es ebedet, hal-zoldseg-rizs, ezt azok mondtak akiket elvittek betanitani a kinai dolgozokat.

A munka? Ahol en dolgoztam volt egy gep ami a legkondicionalo elejet gyartotta, azt a reces vackot amin kifujja a levegot. Becsukni a gap ajtajat, ulve, volt szekem, asztalom, elottem a fulhallgatos radio es kinyitva egy konyv. Belemelyedtem a konyvbe addig amig ki nem nyit az ajto, benyultam, kivettem a kesz darabot, betettem egy  dobozba, kulon az esetleges selejt vagy szinezes hibast egy masikba es vartam a kovetkezot, addig olvastam vagy az orankent korbejaro minosegi ellenorrel fecsegtem, isteni volt. Soha faradt nem voltam, mitol is?  Hol volt ehhez kepest az ovonoi  munka! A lanyom ugy nott fel hogy otthon voltam vele a nyari szunetekben mindig.

 

Akkoriban meg a munkaadok arra is figyeltek hogy tisztessegesen megfizessek a munkast es ne hajtsak ki.

Ma mar ez ismeretlen fogalom.

En megertem a felesegedet, ha egy munkahely kenyelmes es jo akkor erdemes megtartani...

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (111033)