Törölt nick Creative Commons License 2020.02.20 0 0 21335

Hú...ügyesen megoldottad az alu profilon a hegesztést. Nekem van faipari (rezes) forrasztóm. Ennek sin szerkezetébe fogattam,és 0.8-as saválló huzallal próbáltam. Ez 25mm széles vasipari lap. Az első próba , kb 10perc forgástól eltört. Oxigénnel hegesztést követően rámelegitettem,de a köszörű megszinezte,vagyis meg hőkezelte. A másodikat ugyanigy csináltam,de a fordulat szabályzós köszörűmre saválló korongot raktam,és jóval kiseb fordulattal,de még ez esetben is ügyeltem a túlhevitésre. Nos,kb egy órát forgott ezidáig,de még egyben van. Az én gépem kereke 250mm,ha tudod a számitási módot,ird meg,hogy a m/p sebességet,hogy kell kiszámolni. Ha tudod a NEM bimetál vágó sebességét,légyszi ezt is ird meg. A lapot van módom emuzióval hűteni.

Még a hegesztésről : A nyáron 100mm-es szalag gatter lapját hegesztettem,ugyanigy saválló huzallal. Egy rezsó öntött platnijába enygén belevágtam. A repedést ez fölé illesztve szoritókkal megfogattam. Hasonlóan mint te. A rezsó lilára hevitette a lapot,és így melegen hegesztettem. A szoritókat feloldottam,a varrat szépen áttfolyt,az öntöttvasnak köszönhetően nem olvadt hozzá. Tettem a lap alá kb egy cem-es köracélt,igy még mindég vártam kb 3 percet,hogy a hőfok csökkenés minél hosszab ideig történjen.

Egyébként a 13mm-es vasipari NEM bimetál lapokat sárgarézzel is tudtam forrasztani,a faipari lap forrasztóban.

Előzmény: refse2 (21321)