Törölt nick Creative Commons License 2020.02.16 0 0 37148

Azt nem értem, hogyan zuhanyzol átfolyós rendszerrel.

Nálam ez jelenti: hidegvíz be a másodlagos hőcserélőbe, zuhany nyit, kazán indul, fűti a vizet a másodlagos hcs-ben, melgvíz kijön a zuhanyfejig.

Nálad:

..Mikor felkerült az új gázkazán akkor úgy kötöttem, hogy hideg víz, indirekt tároló, gázkazán. És egy elkerülő ág. 

Tehát ha van az indirekt tárolóban elég meleg víz, akkor az egyből megy a felhasznális helyre. Ha nincs akkor az indirekt tárolóból megy a KOMBI gázkazánba, és az rámelegít. Általában nem szokott az indirekt tárolóban 30 fok alatti víz lenni

Tavasztól őszig  szinte az összes melegvíz igényünket ellátja a napkollektor. Erre a 6 hónapra szoktam elfogyasztani 8-10 m3 gázt. /azért mikor 2 napig esik az eső be kell segíteni gázkazánnal...

 

Képzeld; nálunk a vezetékes víz 3-5 fokos télen( nálam végig 80 centi alatt van a cső) ez megy a hőcserélőbe és közvetlenül a zuhanyzóig!

 

Ha nem fűt a kazán, akkor hogy tartja melegen a hőcserélőt? Mindíg begyújt egy kicsit, hogy meleg legyen?

Én mondjuk nem látom értelmét, így nem is használom. Ezért is nem tudom, hogy működik. Az én kazánom amúgy is megáll és újragyújt ha fűtés közben jön a HMV igény. Persze ez ritkán van, mert nemigazán fűtök vele.

Kérdés: nálad napi rendszerességgel készíti KÖZVETLENÜL átfolyósan a melegvizet a kazánod?egészen a zuhanypanelig

 

Remélem látod a kiemelést...

Előzmény: nagykunsági (37144)