waxos73 Creative Commons License 2020.02.16 0 0 180556

A nyomifokis karral csak egy kicsit próbálgattam, de számomra értékelhetőt nem tudtam kicsalni belőle. Lehet tovább kellett volna próbálgatni, csak utána elkerült Simihez továbbképzésre, és időközben beesett egy normál kar is. Ezt a vizes dolgot nem igazán értem. Arra gondolsz, amit felfűtés/melegedés közben elenged a fejen és a gőzcsövön keresztül? Fejszelepes gépeknél ez teljesen normális, és ha a rugóban lévő kis szilikon golyócska már nagyon kikeményedett, akkor több viz csöpög el belőle. Az ex Aromád nem csinálta? Amúgy én azóta tudok jókat csapolni vele, amióta látom az aktuális hőfokot, mivel az én gépemben valószínűleg alacsonyabb értékű a termosztát. Emiatt hiába próbáltam a felfűtési ciklus legvégén csapolni, hőhiányosak voltak a kávék. Ha ezután ráfűtöttem, akkor pedig kontrol hiiányában nem mindig találtam el a szükséges hőfokot. A rutinom kb úgy néz ki, hogy a gép bekapcsolásakor a gőzcsövön kiengedek egy kis vizet, majd hagyom füteni 25-30 percet. Ezután már csak annyira szoktam kiengedni egy pici vizet, hogy újból füteni kezdjen. Ha elérte a csúcsot, akkor pár másodpercig még ráfűtök a gőzgombbal, igy eléri a kellő höfokot, és indulhat a csapolás.

Előzmény: Mylord3 (180554)