MiaG00 Creative Commons License 2020.02.15 -1 1 43

Látom nem mai a téma. Nem azért szólok hozzá, hogy sajnálkozzak én is rajtuk. De ha pár ember olvassa az itt összegyűlt hozzászólásokat, már megérte. Mert akkor ők legalább messze elkerülik az egész PH!-t úgy ahogy van.

Én valamikor 2003ban regisztráltam oda, mondanom sem kell, éveken keresztül a legjobb közösség volt a hardverapróval együtt. Valahol 2012-14 körül volt az a határ, legalábbis nálam, ahol már azt mondtam nem foglalkozok az oldallal. Csak felnézek néha egy két topikba, kizárólag read only. Esetleg feldobok apróra ritkán ezt-azt. De már jófogáson is hamarabb elkelnek a cuccok mint itt. Nem volt ennyire semmitérő a fórum kb 5-6 éve, mint most, de a normális tagok döntő része akkor már elfogyott. A trollkodás meg az okoskodók egy dolog, ezeket ki lehet tiltani a francba. Csak hogy nem tették, mert ugye kell a kattintás minél több embertől. Aki felnézett 2 hónapja az oldalra biztos belefutott a nagy reklámblokkolós figyelmeztetésbe, ami elég agresszívre (szánalmasra) sikerült. Innentől kezdve nem csak a troll, de a rengeteg és főleg semmitérő kommentet írók is meg vannak tűrve a végtelenségig. Best buy topik megvan? A szánalom netovábbja lett az elmúlt években :) Moderátori és felhasználói oldalról egyaránt. De mondhatom a billentyűzet topikot, ahol a topikgazda (!) nem tud/lusta magyarul fórumozni. Igen, szerintem a magyar nyelvnek az ékezetes írás a része, akit ez zavar, gépeljen angolul. A "telefonról vagyok" is szánalmas kifogás, mindegyik billentyűzetprogi feldobja a magyar ékezetes szavakat ha ékezetek nélkül is írja be az ember. Ez mondjuk sok más helyen is divat manapság, én egyszerűen el sem olvasom az ilyen odahányt "szöveget". És igen, jelenleg én sem magyar billentyűn gépelek, de nem esik nehezemre ha már magyar fórumra írok. Remek dolog volt a topikokban az összefoglaló, rengeteg hasznos infó gyűlt ezekben össze. Csak ezeket sem frissíti már a kutya se. Benéztem a fülhallgató topikba, és az ott lézengő tagok 10-15 éves fülhallgatókat ajánlanak a betévedőknek. Hát a fejem fogtam, de nem álltam be vitázni. Elég sok kínai hybrid füleshez volt szerencsém az elmúlt években. Nem csak szerintem zseniálisak ár értékben, külföldi fórumok is áradoznak róluk. És ugye pont ilyen 3000-10000Ft értékben keresnek az emberek, ahol nagyon nem a 15 éves sony meg sennheiser a legjobb vétel. Nem csak a fórum, hanem a lapcsalád hírei is halottak, hardverteszt szinte zéró. Mobilaréna tesztjei 1-2 esettől eltekintve felületes és szakmaiatlan, hozzá nem értő emberektől. A hardverapró "megújulására" ha emlékeztek, ott már lehetett érezni, hogy valami nagyon nincs rendben. Fillérekből összetákolt vacak volt a régihez képest, érthetetlen, hogy ennyire nem érdekelte őket a végeredmény. De a mostani értékelős rendszer is egy vicc. Tegyük fel engem átvág egy 100%-os sok értékelős eladó, de nem tudom kétséget kizáróan bizonyítani. Tehát a jelentsd a csalót című topikba max beírom, de ennyi. Értékelni csak úgy tudom, ha az eladó visszaigazolja az értékelési szándékom. Mivan??? Hát persze, hogy nem fogadja el, aztán árulja tovább a szemetet tiszta pozitív profillal. Az alkudozók, elviszem-kipróbálom de nem tetszik vedd vissza, garancia is legyen rá vevőkre meg nem vagyok kíváncsi. Menjen boltba ha ez kell neki, azért van nyomott áron apróra téve mert ezek nincsenek, nem azért mert hibás amit árulok. Tudom, jófogás még ilyen sincs De azért szerettem hardveraprón eladni, mert aki megvette az tudta is, hogy mire való amit vesz. Én már nem is veszek máshonnan elektronikai cuccokat, csak ebayről, aliexpressről meg néhány nagyobb webshopból. Mert ha kis eséllyel is, de átvágnak, akkor tudok reklamálni. És eddig mindig visszajött a pénzem ilyen esetben. Abban a hitben meg senki ne ringassa magát, hogy ha átverik előre utalás után, akkor visszakapja a pénzét. Volt már rá példa, jogerősen elítéltek valakit, kötelezték, hogy kártalanítsa akit átvert. Aztán mi van ilyenkor? Semmi, a bíróság nem fogja behajtani a pénzed, te meg pisloghatsz. A vatera mondjuk kártalanít 100e Ftig, de a részleteket nem tudom.

Sajnálom, hogy ide jutottak, de ez nem csak a fórumozókon meg a trollokon múlt.