Poli27 Creative Commons License 2020.02.14 0 0 37054

Nah megjött az új kazánom egy Genus One személyében, ami egy 9 éves clas premiumot vált.... sajna amikor rendeltem a netest rendeltem amibe benne van a cube s net is, de közbe az ebayen lelőttem egy vadi új Sensys netet, szállítással Angliából 29k ért :D Itthon 85k...... Mivel két zónám van, remélem mivel mindkettő netes nem lesz belőle gubanc :D Elég lett volna ugye egy cube szobatermosztát az s net helyett... De egy kibaszott egyszerűsített kazáncserén, úgy hogy én cserélem ki a kazánt, mi kerül ~100e ft ba (30k a beüzemelés, 40k az egyszerűsített kazáncsere, 25k a kéményseprő szakvélemény)...... Komolyan elgondolkozom azon, hogy be se üzemeltetem csak felrakom... mivel a 3 év garihoz még évi 25k a karbantartás, és kijön azt kiporszívózza a kazánt ennyiért kb (én rendesen szétszedem minden évben darabokra az égőrészt, a hmv hőcserélőt... kimosom a szífont, megtisztítom az elektrodákat)  175k fizetek ki 3 év alatt..... szerintem ez a nem normális kategória.... szerintem nem éri meg beüzemelni, mert a hőcserélőt ami a legdrágább a kazánban Angliából 195 font.... kb 80000ft.... Magyarország én így szeretlek a lehúzások országának :D