Landsmann_ Creative Commons License 2020.02.12 0 0 49083

Távolságot nem néztem meg, de ezeken a kis alsórendű utakon én biztos nem vergődnék. A Biharnagybajom-Füzesgyarmat útra az kevés kifejezés, hogy hagy némi kívánnivalót maga után. Én 10 éve nem járok ezen az úton. Gondolom, sokat ez idő alatt nem javítottak rajta. 30-40-es táblák sokasága az út mellett. Akkor már Hajdúnánás-M35-M4-47-es főúton dél felé. Ezek az utak jól járhtaók, igaz a 47-es Berettyóújfalu és Darvas között erősen nyomvájús, esős időben nagyon észnél kell lenni, de száraz időben oké. Zsáka körzetében kissé kátyúzástól foltos, domború huplikkal tűzdelt. Egy részen 70-es tábla a Furta felé vezető út és a 47-es kereszteződésénél, de ez nem befolyásolja számottevően a menetidőt.  Ha az útdíj megspórolása a cél, akkor meg esetleg Hajdúszoboszlótól Hajdúszovát-Derecske útvonalon aztán végig a 47-esen a célig még jó alternatíva lehet, mert ez a rész is jól járható, tűrgető minőségű Derecskéig is.
A Mikepércs-Debrecen szakaszt én régóta hanyagolom, ott gyakran van baleset miatti teljes, vagy félpályás útzár. Forgalom nagy, előzni nem, vagy alig lehet. Ha kifog az ember egy lassú járművet, akkor kulloghat mögötte.

Előzmény: Hírfigyelő (49072)