Törölt nick Creative Commons License 2020.02.11 0 2 7461

És végezetül maradt egy szegmens Funchal és Riberia Brava között.

 

Funchalhoz a legközelebbi látnivaló Camara de Lobos.

Én nem találtam a település tengerparti részén semmi olyat ami megfogott volna. Ha kicsit kikanyarogsz a mellékutcákba, akkor találkozhatsz Madeira nagyon szegény embereivel is. 

Ha Camara de Lobos felső részét látogatod meg, akkor ott sokkal több érdekességgel találkozhatsz. (Igreja da Encarnação)

 

Camara Lobostól nyugatra található a Cabo Girao kilátópont, ami nagyon felkapott. Mint az előzőekben írtam van ennél jobb is.

Tudtommal fizetős, már nem csak "odamegyünk és körülnézünk"

 

Nem messze innen található a Faja dos Padres, ami viszont kellemes pár órás kikapcsolódás.

Vadi új telefericot umbuldázott össze ide EU-s támogatásból az üzemeltető. Érdemes lemenni a kizárólag ezen az útvonalon elérhető partszakaszra. Odalenn van egy kisebb kert, amit meg lehet nézni, van egy étterem, ami szerintem már túl drága ahhoz képest amit nyújt. Van lenn egy strand rész ahol kipróbálhatja az óceánt akinek éppen ehhez van kedve.

 

 

Zanzásítva ennyi.

Természetesen Madeira nem ennyi, hanem sokkal de sokkal több.

Bármerre is megy bármilyen beállítottságú ember, meg fogja találni azt, ami örömet fog okozni neki.

Madeirán nem elmész az egyik látnivalótól a másikhoz, hanem folyamatosan benne vagy abban, amit látni érdemes.
Akárhány napra is mész nem fogod tudni megnézni az összes olyan helyet amit látni érdemes. Helyek fognak kimaradni amiért vissza akarsz majd térni újra és újra. Ennek a helynek íze van - olyan, amit nem érzel máshol. 

Előzmény: Törölt nick (7460)