Törölt nick Creative Commons License 2020.02.09 -1 0 7800

Ha már vagy még mindig Mohácsi Csata... annak a színhelye ugyebár nincs meg. Innen kezdve van egy elég nagy terület, amit nem lehet az egészet figyelni. Sőt, ha ott lóbál valaki, és odamegy a zsaru, vagy a polgárőr, még előnyt is lehet kovácsolni, ha jó dumás az illető, mert lehet azt mondani, hogy bocs csak segíteni próbál amatőr hobbi régészként, mert nem igaz, hogy nem képesek megtalálni, csak a jó helyet csak körbetorpedózzák. Mindenképp X mennyiségű kutatómunka kell (legalább átnézni hogy hol mely területek vannak már bevizsgálva, amúgy minden szóbajöhető be van; csak éppen nem mindegy hogy odamegy egy regiment amatőr gagyista, 5 centisekkel, és nyilván mélyebben van a motyó, alsó hangon 20-30 centi kell, de mégjobb valóban a fél méter), és egy ki lehet lőni, egy zsáknyi területet, amit már átvizsgáltak és semmi... (amúgy szerintem nagy része a csatatérnek bent van a Duna mederben, mert szépen közben elfolydogált arra... 700 év alatt volt bőven ideje rá...

Tehát máris adtam egy támpontot, ismert környéken, közvetlen a Duna partja... ;) Ha talál valamit, netán csatatérnyi törmeléket, páncél fegyver stb... akkor azonnal szól az illetékeseknek és nemzeti hős lesz, már utólag senkit nem fog zavarni, hogy papír nélkül ment oda... ;) De mint írtam nyilván óvatosan, okosan, körültekintően, komoly kutatómunka után és inkább éjjel, és nem egyedül menni..! ;)

Előzmény: KokLee (7797)