bigloui Creative Commons License 2020.02.04 0 0 185549

Szervusz Kedves Peppino!

Azért léptem föl eme általam fölöttébb kedvelt fórumra, hátha valaki már lecsapott a sarki fűszerüzletben "bomba áron" kapható Parkside asztali fúrógépre és már ki is próbálta. Mert  jó ideje fenem a fogam egy ilyen gépre és roppant csábítónak tűnik az ár. Így bukkantam a Te kérdésedre. A YouTube-on megnéztem két kicsomagolós&kipróbálós videót, ánglikán szöveges kommentározással. De maga a film is beszédes és sajnos mindkettő negatív kicsengésű. Alacsony (és a teszt szerint ott meglehetőst ingadozó) fordulatszámon még fában is eléggé gyöngécske, sőt mitöbb, lefulladós a górcső alá vett masina. Ilyen esetben holtbiztos, hogy nem adja le a fennen hirdetett 710W-os teljesítményt, ami egyébként egyszerű hobbi-barkácsolós esetekben messze elegendő lenne. (Ősöreg AEG kézi fúrógépem (~400W) 10mm-es acél fúróval egykönnyen kikapja magát kezemből, ha elakad az acél lemezben. A Te általad keresett masina valóban a "nagyobbik" tesó - már annyival, hogy van elektronikus fordulatszám kijelzője.(Ami, ha így ingadozik a fordulatszám, önmagában állít ki rossz bizonyítványt a gépről). De félek tőle, hogy teljesítmény tekintetében az se tud többet, ellenben többe kerül. Úgyhogy én nem rohanok kisöccséért az üzletbe. Végül nagyon szívesen venném, ha valamelyikőtök szólna pár jó szót a Bosch PBD 40-ről, bár az 80e Ft körüli áron kapható. Fontos lenne tudni, hogy az a szintén 710W-os gép mit tud. Üdvözöl: Nagy Lajos 

Előzmény: peppino (185526)