mdav88 Creative Commons License 2020.02.01 0 0 58054

Sziasztok!

 

Scenic 2 1.6B-vel szenvedek. Múltkor előjött a steering locked /not locked hibaüzenet, amit a biztosítéktábla takarításával itt-ott átforrasztásával(volt rajta bőven oxidáció, relék alól nem is tudtam kitakarítani), töröttnek vélt kábelek megigazításával sikerült orvosolni.

Viszont a napokban menet közben leállt, és nem is indult újra. 

Hiba: az ac pumpa nem kap elég delejt, csak 8V megy a csatira, így meg sem mozdul, direktbe kötve tökéletes.

 

Próbálkoztam kiszereléssel, átnézéssel, kábelek szakadásvizsgálatával, de igazából mindent rendben találtam. Sajna van néhány beégett csatlakozó, de ezek kontaktja is rendben van nagyjából. Az egyik visszaszerelés után meghallottam az ac pumpát és pöc-röff indult a verda. Elkezdtem a biztosítéktáblánál matatni, és sajna le is állt. Hogy ez a kábelek miatt, a csatlakozók miatt, vagy a tábla miatt volt, sajna nem derült ki.

Innentől akármennyire is próbáltam mozgatni jobbra balra előre hátra a kábelköteget és a csatlakozókat, nem indult újra az ac pumpa. Ebből én azt vonnám le, hogy valószínűleg maga tábla rossz... Mit gondoltok?

Köszi!