Évi5 Creative Commons License 2020.01.25 0 0 62288

Ma délután az iskola által szervezett farsangozás, busójárás és fánkverseny lesz. Nyilvános, útvonalon végigmennek a busók, pár program.

Kihírdették a gyerekek között, hogy ott kell lenni. Hét elején írtam az osztályfőnöknek, hogy családi program miatt nem tudnak ott lenni a lányok. Egy szem unokatesójuknak a szülinapjára vagyunk hivatalosak. Pénteken az igazgatónő végigkérdezte Orsi osztályában a gyerekeket  hogy ki miért nem tud ott lenni. (27-ből 7 gyerek). Aztán egyenként behívta őket, megkérdezte a szülő telefonszámát, és felhívta őket. Kaptam én is egy hívást. Hogy miért? Tényleg van szülinap, mert nem igaz, hogy mindenki szülinapra megy. Mikor megyünk? (3-kor) A program 2 és 4 között lesz, legyünk ott fél négyig... mivel nem kapott olyan választ, hogy igenis, ott leszünk, a beszélgetés után ( ami ki volt hangosítva  a tudtom nélkül, Orsi is hallotta) elmondta még Orsinak, hogy ez az iskoláért van, szégyen, kötelesség és más jelzők is elhangzottak.

Úgy tudtam, nincs hivatalosan diktatúra...

Legtöbb gyerek azért nem menni, mert szülinapra hivatalos, vagy apás hétvége van (2-3 hetente aktuális)

Az igazgatónő még azt is mondta, hogy ez a decemberi egyik szombati nap helyett van ez a pár óra hossza.