keeper1 Creative Commons License 2020.01.22 0 1 109360

OFF '19 jun-juli  fordulóján , fehér éjszakákon voltunk család, meg jó barátokkal , kiknek egyike ott töltött 7 esztendőt, míg orvos lett. Nagyon nem low-cost ( mert 5* hotel, sok program, sok vodkamúzeum, sok hajózás, minden megálló 20-30 "tüske" ) utazás volt ez az öt nap...de minden!!!  várakozásomat felülmúlta. Azt láttam, hogy amit a  birodalom ki tudott izzadni szépségben , művészetben, tudományban,meg az a kevés kis  harács.... az ott van ...az örökkévalóságnak.  A szervizek-közlekedés , hotel , kaja, boltok , telefon , etc - jók , áruk jó. Az utcákról enni lehetne....tiszta mint pl München...azt találtam, az elég tiszta.  Az Ermitázs....elképesztő , vsz. min 3-4 nap kellene rá, vissza akartam menni, csak annak tüzetes megtekintésére. Ebben csak a  távozáskori  privát transzferbusz  sofőrje akadályozott meg...aki az ott felejtett tárcámat bő 3000 ojróval (meg a  telefonomat 1200 számmal  meg 3000 fotóval ) egyszerűen lenyúlta.  Helyi telefonkártyát  vsz. már 2-3 napra érdemes venni. 

Előzmény: vélemény (109358)