atika001 Creative Commons License 2020.01.22 0 0 1196

Szia!

 

Angol nyelven kommunikál, a normál módot ajánlja fel, ahol a starting windows felirat felett megjelenő, halványpiros pöttyig jut, itt elakad, újrabootol. Másik lehetőségként a helyreállítást (repair) ajánlja fel, aminek a végén közli, hogy nem sikerült a helyreállítás, felajánlja a jelentését a Microsoftnak, majd továbblépve kéri az újonnan csatlakoztatott kamera, stb. eszköz eltávolítását,és a gép kikapcsolását. Mivel processzor vagy alaplaphibára gyanakodtam, ezért új alaplapot tettem bele, ami a saját eredeti procijával és memóriájával került be, minden más (CD-,DVD lejátszó, winchester, ház a táppal) az eredeti maradt. Feltételezem hogy az alaplapi driverek hiánya miatt akad el, pontosabban hogy a régi alaplapét tölti be. A rendszermappákba be tudom bogarászni magam a repair-be, nem tudom, hogy van-e mód bevinni a szükséges drivereket. Sajnos a számítógépes tudásom és tapasztalataim idáig nem terjednek ki, ilyent még nem csináltam, csak egy próba volt, hogy mit szól hozzá a konfig, ha hardveresen végrehajtok egy ilyen cserét. Nem ismerem az ilyenkor követendő szoftveres eljárást.

Köszönöm a segítő szándékot, és hozzászólást!

Előzmény: Alfelbandi (1195)