Vezo228 Creative Commons License 2020.01.16 0 0 89

Pontosan így gondolom én is, a számok nálam is ezt adják.

Nekem 4 lakásom fut, elég vegyes a kép, de még így is bőven jobb, mint a másik verzióval. Igaz, hogy az értékcsökkenés elszámolása nem mindenki előtt ismert lehetőség, én is évekkel ezelőtt a neten olvastam először, a könyvelőm csak lesett, hogy ingatlanra akarok ilyet alkalmazni. Aztán mégiscsak megy ez. :)

Nekem EV-ként a gk futás 500 km-t is simán el tudom számolni, ez a két tétel havonta már elég jelentős kiadás önmagában, de az tuti, hogy a 4 lakás átlagosan, összesen felvesz évente legalább 100-200e Ft egyéb kiadást.

Van ezzel egy érdekes helyeztem, leírom, úgysem pörög annyira a fórum, hogy zavaró lenne:

Két tök egyforma alapterületű és típusú lakásom egy városban, ugyan abban az utcában, pár lépcsőházzal arrébb vannak egymástól, még az emelet/ajtó is stimmel.

Az egyiket 2015-ben vettem árverésen, a másikat tavaly előtt egy magánszemélytől. A kettő szerzési értéke között több mint két és félszeres különbség van. Ezzel együtt az értékcsökkenésben is jelentős a különbség, holott a két lakás gyakorlatilag azonos.

:)

Előzmény: lamolna78 (88)