Bencuc Creative Commons License 2020.01.11 0 0 140404

Kullancstéma!

A mult évből szeretnék megosztani egy tapasztalatot, mert úgy gondolom van, akinek hasznos lehet. Bennem minden évben szokott lenni, kullancs, nem sok 1-2. Eddig úgy csináltam, hogy hosszú nadrágban és sportcipőben mentem, a nadrág szárát befújtam kullancsriasztóval, meg a cipőt, és alatta a lábamon a zoknit is, plussz a lábszáram, valamint nyakam, derekam, ez utóbbit is kívül belül. Szóval ahol be tud mászni ott a bőröm meg a ruha is be volt fújva. Így sikerült elérni, hogy minden évben csak 1-2-t találtam magamban. Viszont, idén véletlenül úgy alakult, hogy tönkrement a cipőm, és mivel nyár elején dübörgött a szezon, jobb híján az egyetlen szóbajöhető dolgot vettem fel: egy pár ezer forintos Tesco-s gumicsizmát. És mivel a kullancsriasztó is kifogyott egy idő után anélkül mentem. Ez úgy nézett ki, hogy hosszúujjú felső, alul hosszú farmer a gumicsizmába betűrve, póló a farmerbe betűrve. Így csináltam végig az egész nyári szezont, kullancsriasztó nélkül, volt mikor vállig érő gazban gázoltam, és az eredmény: 1 kullancs sem. Pedig azt nem hiszem, hogy a májusi-júniusi csapadékos időjárásban ne érezték volna jól magukat. Szóval úgy tűnik, hogy akibe megy is kullancs, a hosszú ruha - gumicsizma kombináció működhet ellenük. Ajánlom mindenkinek kipróbálásra.