ozsyoo Creative Commons License 2020.01.07 0 0 28902

Tisztelt Fórumozók!

Tanácsot szeretnék kérni, a következő esettel kapcsolatban:

CSOK és Hitel igénylést adtunk be. Érdékbecslést és a költségvetést a bank elfogadta.

A banki hitelbírálat nagyon elhúzódott ezért hogy a ne csússzunk ki az 5%-os ÁFA határidejéből összeszedtem baráti kölcsönökből egy jelentős összeget és ezt kifizettem a vállalkozónak számla ellenében december 30-án.

A bank most azt mondja, hogy a kifizetett összeget már nem tudja hitelezni, mert a jogszabály nem engedi és ennyivel csökkenti a hitel nagyságát.

Ezt még nagy nehezen elfogadom, bár én nem vagyok jogász, de ilyet nem láttam a jogszabályban csak annyit, hogy a benyújtáskori még el nem készült állapot finanszírozható.

Viszont azt kértem, hogy mivel a fennmaradó részt a hitelből már 27%-os áfával kell fizetnem ezért ennyivel emeljük fel a költségvetés összegét, hiszen ott még 5% áfával számoltunk. De a bank ettől is elzárkózik.

Mit lehet ilyenkor tenni? Jogosan tekinti kifizetésnek az időközben átutalt összeget akkor is ha az a benyújtás után történt? Jogos, hogy nem engedi a költségvetést az ÁFA növekményével módosítani?

Köszönettel!