n0rbert0 Creative Commons License 2020.01.06 0 0 1934

Köszi a tippeket.

 

Közben utána néztem én is és legjobban a danfoss icon rendszere tetszik szobánkénti egyedi hőmérséklet megvalósítására.

Winwattal számolgattam - bár nem tudom, hogy jó számoltam-e - és körül belül 28-32W/m3 jött ki szigetelés után (nem szigetelve meg kb. 50-55) a fűtésigény, attól függően, hogy milyen tájolása van a szobának, mennyi külső fal van, stb...

 

Így pl a. 11m2-es szobának a fűtésigénye kb. 900W.

50mm-es osztással és 20-as csővel kb 750W jön ki, mint hasznos (kb. 1000W amúgy az összteljesítmény, de leszámol a program 250W-ot ami a lefele sugárzásból adódik).

 

Ha csökkentem az osztást, akkor nyílván növekedni fog a felületi hőmérséklet, amit a program már így is kb 27°C-nak mutat és úgy tudom, hogy laminált padlót (vinyl-t meg pláne) nem tanácsos ennél többel fűteni. Magyarul marad a radiátoros rásegítés ami bonyolítja a vezérléstechnikát, ha ragaszkodok a szobánkénti egyedi hőmérséklethez és az automata rendszerhez (nem én tekergetem a szelepeket).

 

Nem gondoltam volna, hogy ilyen sok problémát vet fel egy fűtésrendszer kialakítása és akkor ez még csak a kialakítás meghatározása nem is a konkrét megvalósítás. :(

Előzmény: cityba (1931)