gerisz86 Creative Commons License 2020.01.04 0 0 3529

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy szerintetek  egy zsalutéglából épített, tömör kerítésre, amit 1 centis fűrészelt mészkő lapokkal szeretnék (majd egyszer) burkoltatni, kell e hőszigetelést hálózni/dübelezni. Én laikusként a forgalmazók honlapján tudok csak tájékozódni, pl. a Balkánstein az alábbi képen látható rétegrendet írja elő. Viszont amikor még a nyáron telefonon érdeklődtem egy burkolást vállaló szakemberrel (ismerősömék kerítését burkolta ilyen lapokkal szerintem nagyon szépen), ő azt mondta ez felesleges, mert lehet egyből a zsalutéglára hálózás után ragasztani a kőlapokat, nem való hőszigetelés a kerítésre és ha esetleg vizet szív a kerítés, azt a mészkő a felületén el is párologtatja. (Akkor még nem gondoltam rá, de az itt olvasottak alapján aggaszt, hogy akkor sókivirágzás jöhet esetleg létre a kő felületén...)

Szeretnék tisztábban látni a témában és nem spórolnám ki a rétegrendet ha tényleg kell, de ha ennyire felesleges, akkor viszont nem költenék rá. A célom csak az, hogy a végeredmény jó legyen.

Köszönöm ha tudtok valamit hozzáfűzni!