kofic Creative Commons License 2020.01.03 0 0 183930

És egy másik dilemma, hogy konyhabútornál a lábazatot 10 vagy 15 cm-re szoktátok tervezni? Én eddig 15 cm-es aluval dolgoztam. Ez segít abban is hogy a mosogatógép fix előlapjától ki lehessen nyitni a mosogatógépet.

 

 

Nincs általános szabály. Persze a mosogatógép magassága néha probléma de, 

- milyen magas a munkapult ? 

- mi a mosogatógép típusa?

- miért nem ismerik itthon az oldalra szerelhető univerzális beépítő sínt ? (a forgalmazók sem! cikkszám alapján sem rendelhető )

- fogantyú nélküli nyitásnál a munkalap alatt elhagyható-e 5cm a magasségból, vagy dupla előlapot kell rögzíteni az integrált fogantyúval ?

- bizonyos esetkben az előlapot túl kell lógatni felfelé 22mm-t, erre is létezik gyári tobzás a munkalap alá, de ki ismeri?

- a mosogató gép előlapja osztott és nyitáskor az alsó 10 cm felhajlik az előlapra, 6-8 cm-es lábazat esetén. 

 

Biztosan kihagytam még valamit, de ezek nem rendhagyó esetek, csak eltérnek az átlagostól. Ha a kuncsaft  vagy "dizájnban", vagy magasságban kicsit mást szeretne akkor is  megoldást kell mutatni és nem pedig ragaszkodni a megszokotthoz. Tudni  illik alternatívákat felkínálni, majd ő meghozza a kompromisszumot ezek tudatában. Elvégre a megrendelőt hívják annak aminek. 

Előzmény: coopeer82 (183898)