Törölt nick Creative Commons License 2019.12.31 0 0 2382

Sziasztok!

 

Pajzsmirigy alulműködésem van, hashimoto kór. Tavaly nyár vége felé vették észre, a TSH 150 körüli volt, a T3, T4 meg nagyon kicsi. Minden jellemző tünetem megvolt, levertség, híztam tavasz óta vagy 8 kilót, bőrszárazság, székrekedés, szemszárazság, szájszárazság. A többi alkatrészem rendben. Kaptam Letrox tablettát, fokozatosan emelve az adagot. Most 175 ug-ot szedek. Mostanra a levertség elmúlt, a TSH már október közepére 11 körülire lement, a T3,T4 benne van a tűrésmezőben. A székrekedést szilvával, szilvalekvárral egész jól tudtam kezelni. Most már nem merem abbahagyni a szilvát, pedig a mostani ringlószilva ( Tesco, Lidl ) íztelen, kemény mint a teniszlabda, vagyis éretlen. Talán a lábaimon érzem, hogy fáradnak, de ez már inkább a korral jár (66 ), meg az ülőmunkával. Kicsit sportolgatok, egész jót tesz, bár egy órás autóvezetés után nehézkesen szállok ki, vagy állok fel a székből. A szemszárazság elmúlt, de a szájszárazság délutánonként előjön. Vedelem a vizet. A bőrszárazság enyült, de 3 naponta kenegetem  asszony testápolójával

Viszont egy problémám maradt, ami nagyon idegesítő. Mikor a Letroxot felemelte a doki 100 ug fölé, elkezdődött egy remegés és ez azóta sem szűnt meg. A Letrox kezelési utasítása ír erről ( tremol ), de a doki azt mondja, az csak akkor lehet, ha sok a hormonpótlás. Hát, nekem ez nem így van. Már október közepén, 150 ug szedése mellett is még magas volt a TSH, nem hiszem, hogy sok lenne a hormonpótlás. Erre a remegésre nem merek szedni nyugtatót (? ) mert nagyon nem szeretnék hozzászokni. Némi bort szoktam rá inni, amiről olvastam, hogy ez jó, csak nehogy alkoholista legyen a páciens. De ugye ez sem megoldás. Vagy ez a remegés el fog múlni? 

Ha van valamelyikőtöknek ezzel kapcsolatban ötlete, azt szívesen venném...