blend11 Creative Commons License 2019.12.31 0 0 72048

A Szentandi legtöbb borát minden évben kóstolom , furcsa , de nekem kimaradt ez a durva dohosság, de lehet, hogy csak szerencsém volt. Más termelőtől kaptam már el viszont. 

A Nagy-Eged-Hegy bikavérük valóban egy vagyon, de nemzetközi összevetésben is szépen muzsikáló, gyönyörű bor.

 

A Stumpfékat nem tudom, hogy ismered-e, a kékfrankosuk, illetve a fehér cuvéejük (nagy diófa) is csodálatos. A "nagyobb" boraik még fiatalok, kíváncsi leszek, mert az onnan szüretelt borok szépen muzsikálnak 10 év múltán is.

 

Ahogy mondod, ott a Gróf Buttler Nagy-Eged bikavér is, feszes, komplex, szép bor. Illetve még a Thummerer 12-es Nagy Eged Bikavér Grand Superiora ugrik be, ami szintén nagy élmény volt.

 

Ez a Kaló valóban becsípődött Nálad, már korábban is írtad, pedig mivel a kiskereskedelemben alig jelent meg, így szerintem összességében egy marginális jelenség.

Ellenben más tiszta, jóivású borokat bőven lehet még találni, elég csak a Böjt pincészetre gondolni, szuper áron van a csillagjuk (1700 körül) és a bikavérük is, mind2 remek kis bor.

 

Előzmény: BZoltan (72032)