Tősgyökeres szentesi Creative Commons License 2019.12.24 0 4 37667

Top 10 - 2019 III. rész

10. Bobós pft menet Szentesen
9. Cukorrépaszezon - 2019

 

8. "Búvár Kund" Szentesen

 

Augusztus 20-a után telefonon szólt nekem az egyik informátorom, hogy egy szlovák búvárra hasonlító mozdony van leállítva az állomás első vágányán. A Facebook Messengeren kaptam is tőle egy képet, hogy mégis mi van Szentesen. Mivel akkor éppen Budapesten tartózkodtam, így érdemeben először csak akkor tudtam rá reagálni, amikor a fővárosból hazaértem. A PSZ (Priva Slovenska Zeleznicna) vasúttársaság 468 002-es pályaszámú Búvárjaként azonosítottam a gépet. A fuvarozó cég eddig már párszor  vitt el fuvart Szentesről, de eddig mindig a 740 148-as pályaszámú Kocúrral, vagy éppen a tavalyi listában helyet is kapott 753 608-as Bölényükkel szokott jönni Szentesre. A rakodás egy kicsit csúszott, így három tervezett Szentesről való indulási időpontjuk is fuccsba ment. Hála az Istennek, mert szombat délután strandra, vasárnap délelőtt meg istentiszteletre mentem, és magamban már el is könyveltem, hogy lemaradok az indulásról. Az élet azonban nem így hozta, a vasárnapi istentisztelet és az ebéd után jóllakottan a megszokott hékédi helyemre mentem ki, ahol kis várakozás után a jellegzetes szlovák mozdonykürt hangja jelezte, hogy most már végre-valahára elbúcsúzik Búvár Kund Szentestől. A fotó elkészült, és miután ismerősöknek meséltem az észlelést, rámírt egy fotós ismerősöm, hogy mekkora mákom volt. A mozdony ugyanis az év 365 napjából 300-at a szülőhazájában, Szlovákiában tölti, és a maradékon van Magyarországon, így a hazai fotózásához igazi szerencse kell.

Előzmény: Tősgyökeres szentesi (37664)