Bumburnyák Creative Commons License 2019.12.21 0 1 79345

..a kastélyban rendezett hétvégéről beszélek..

 

..a pálmaház felől jöttünk, négy házaspár (valamennyi házaspár hagyományosnak tekintendő, férfi-nő) és a csoport fele a jobb oldali úton haladt, a másik fele megnézte a kis tavat, és így bal oldalról ért a bódékhoz, ahol nagy meglepetésre sétáló jegyet vetetett velünk a morcos hölgy..fejenként 500 ft-ért..és hozzátette, ez bent aztán levásárolható..megjegyzem a jobb oldalon érkező barátainktól senki nem kérte a sétáló jegy megvételét, igaz volt valamiféle kordon, de az épületnél az félre volt húzva, és boldog boldogtalan mászkált ki-be, anélkül, hogy jegyet kellett volna vásárolniuk..és, mivel az a pálmaháztól a rövidebb út a kastélyudvarhoz, ott jelentősen többen is közlekedtek..

 

..ezt még megemésztettem volna, de az első árus felvilágosított, a sétáló jegyeket csak "kastélyos" üzletekben lehet jóvá íratni, náluk nem..

 

..az már csak hab a tortán, és egyéni szoc probléma, hogy a kastély cukrászdájában elfogyasztott süteményeink és üditőink ára 1.800 forint volt, így jóváírásra nem kerülhetett sor..

 

 

 

 

 

..tehát ha valami majom eldönti, hogy a belépésért fizetni kell, akkor talán azt is megoldhatná nagy igyekezetében, hogy minden idelátogató delikvens fizessen is, bár nem nagyon értem, miért is kellett fizetni, a horror árú helypénz nem bizonyult elégnek, vagy már ennyire szarul áll a kastély..?   ..az árusok száma évről évre csökken, a külcsin és a belbecs sem felel meg az ünnep előtti várakozásnak, a pálmaházba nagyon szerttünk járni ilyentájt, de most annyira zsúfolttá tették a kis karácsonyi szobácskát a sok áruval, hogy lépni sem lehetett..

 

 

..én így láttam..

Előzmény: Törölt nick (79343)