Mezőföldi 2 Creative Commons License 2019.12.20 0 0 40161

 Tehát Te 23 foknál érzed jól magad. Ok. Semmi gond így van a többség.

 

 

 " Nem kell nekem infra hőmérő."  Nekem sem.

 

  Egy közforgalmú térben,  ami  azért nagyon sokféle lehet, pl. üzletek,  hivatalok,  orvosi várók  stb, tehát olyan tér ahol dolgoznak az emberek, de  utcai ruhában  ügyfelek is bejönnek az ideális hőmérsékletet megállapítani néha lehetetlen.

 Más hőmérsékletet kíván aki szellemi munkát végez és mást az aki  kénytelen  télen  utcai ruhában bent tartozkodni.

 Mit szokott tenni ilyenkor a munkáltató  ?

 Pl. a legkisebb ellenállás felé tendálni, az Icuka a kisbugyiban a  felett valami köppeny,  na az ő igényéhez beállítani a hőmérsékletet. Elvégre ő van ott aki  8 órán át húzza az igát, (ha húzza és nem lazsál ) beállítja a helyiség hőmérsékletét pl. 25 fokra  Icuka, Editke el van, a fiatal kolégák pedig  ingújban dolgoznak vagy  nem, a lényeg hogy télen az  ilyen öltözetnél bizony van a vagy 25 fok.  Sőt mértem már 27fokot is

Az ügyfél ? hát az le van szarva.

 egyébként  nagy energiatakarékossági kampányoknál  sok mindennel jönnek /jöttek a múltban.

 pl. hogy közintézményekben jól látható helyen ki kell függeszteni az energia tanúsítási

 dokumentumot a tényleges hőmérsékletet. Mondanom se kell ilyet nem igen láttam-

 Ja a Carter elnök ( USA ) idején  szintén volt egy takarékossági láz... nagy hangon hirdették /még nálunk is / , hogy a Carter bizony nem engedi a hőmérsékletet bizonyos érték fölé vinni,   így a derék ember pulóverben intézi a nagy országa dolgait. Olyan derék volt, hogy nem választották újra.

Előzmény: östermelő (40153)