mókusfülecske Creative Commons License 2019.12.17 0 0 35648

nagykunsági:

 

"ahol nem alumínium van ott még sehol sem találtam olyat, hogy a tömör rézvezeték le lenne forrasztva.

Mondjuk értelme se sok lenne. "

 

-vagy nagyon kevés helyen jártál, vagy figyelmetlen voltál, vagy csak olyat láttál, ahol olyanok gányolták, akik pont úgy tudják helyesnek, mint te.

 bármelyik is, elég nagy probléma.

 

"Mekk mester az, aki nem tud egy ilyen kötést forrasztás nélkül stabilra megcsinálni. 

 

- azt hiszem, teljes a kép a villanyszerelő tudásodról és gyakorlatodról

 

 "30 éves kötést ha szétszedek az érintkezésnél még oxidáció sincs a rézvezetéken. "

 

- te még soha nem szedtél szét 30 éve összesodort, forrasztatlan vezeték kötést

 

"Sajnos az a gond, hogy mechanikailag sem bír annyit a wago, mint egy jó kötés, akár forrasztás nélkül is. 

 

Arról nem is beszélve, hogy aki már látott szétszedve is wagót annak egyértelmű, hogy még az elektromos kontaktus megfelelősége is kétséges. 

 

Azért az is megmosolyogtató, hogy azt írják, sajnos nem tudom bemásolni, hogy mechanikai igénybevételnek a forrasztás nem ellenálló. Aztán olyan helyeken ahol sokkal nagyobb a mechanikai igénybevétel mégis a forrasztás az elfogadott, és még bírja is. 

Persze ehhez kell tudni normálisan forrasztani. "

 

- csapongsz össze-vissza.....itt meg teljesen jól írod amit kell, elismered a forrasztás jelentőségét például.....nem értelek!

 

 

attila0325:

 

-olyan szinten vagy tájékozatlan mind a wago-val, mind a terhelhetőség, forrasztás, áramkörök kialakításával kapcsolatban, hogy nem éri meg idézgetni az összehordott butaságaidat. 

Egyetlen magyarázat van minderre, mégpedig a következő:

 

"Ipari elektronikai technikus vagyok több, mint 17 éve. Többek között többrétegű áramkörök tervezése és gyártása, mikrovezérlők alkalmazása, programozása, SMD technológia,

de erősáramú gépek és berendezések felülvizsgálata, üzemeltetése, javítása, feszültség alatti munkavégzés, épületinstalláció, és hasonló egyebek tartoznak bele, amit hidd el, én nem csak könyvben láttam."

 

-tudod, a kevesebb néha több. 25 éve foglalkozom villannyal, egy részével annak amit te leírtál, és jó néhány hasonlóan mindentudó kollégával hozott össze a sors. ha kívánhatnék magamnak valamit a jövőre nézve, az egyik az lenne, hogy az ilyentől mentsen meg a JóIsten!

 

 

 

Senkit sem szerettem volna megbántani, ha mégis sikerült, kérlek ne haragudj!

Kiszálltam, ez nekem picit sok így év végére. BUÉK!