contributor Creative Commons License 2019.12.12 0 0 23

(Nem teljesen ez a topic témája, de emiatt most nem hoznék létre egy új topicot.)

Sziasztok!

Az új mobiltelefonomon Android 9 Pie van. Két problémám van:

1. A korábbi mobiltelefonomból áttettem a SIM-kártyát, de nem jelentek meg automatikusan a contactok (nevek a hozzájuk tartozó telefonszámmal). A neten fellelhető használati útmutató szerint "From the Contacts screen, touch to open the options menu. Touch Settings > Import/Export, then select to import/export contacts (...)", de sajnos nem találtam ilyen opciót. A "Search contacts"-tól jobbra van 3 egymás alatt lévő pont, erre kattintva, előjön a "Settings", ezen belül 8 féle lehetőség van (a "Display option"-től kezdve a "Prompts for call connection"-ig, de nincs olyan, hogy "Import/Export". Hogyan juthatok el ehhez az opcióhoz?

2. A fenti kudarc miatt gondoltam, hogy akkor egyenként beviszem a contactokat (szerencsére megvannak papíron is). Most viszont ha a "Create new contact"-ra kattintok, akkor azt írja ki, hogy "You have disabled a required permission" (ennek az a története, hogy az első bekapcsoláskor rengeteg mindent megkérdez, köztük volt olyan is, hogy a contactok hozzáférhessenek-e a mobilom lévő képekhez stb., amire azt jelöltem be, hogy ne; de nem figyelmeztettek arra, hogy ez azzal jár, hogy emiatt egyáltalán nem lehet majd létrehozni contactokat). Hogyan tudom "enable"-ni azt a bizonyos "required permission"-t?