Tgam Creative Commons License 2019.12.10 0 0 922

Üdvözlet Mindenkinek!

 

Gyors segítséget szeretnék kérni.

 

Vélhetően elrontottam a fajélesztős (Melody) erjesztést és a tápsó adagolását (Nutrozym, háromszor) ILLETVE nem fejtettem még le a seprőről, kénezve sem volt múlt hétig.

 

A borom rohadt büdös. Nem tudom, hogy ez a seprőíz, vagy valami más rohadt-e meg benne. Múlt héten csak megnézni volt időm és tettem bele 2 dkg/hl ként.

 

Most hétvégén megyek le és az alábbiakat tervezem:

 

1.  Szerdán: lefejtem a seprőről.

2.  Szerdán: 400 liter mindösszesen (acélban) és adagolok hozzá 10gr/hl KUPZITOT (rézcitrát) Ennek mértéke 5-20 gr-ig terjed, gondolom az arany középút egyelőre jó.

3.  Pénteken:, azaz 3 nap múlva leszűröm durva lappal a rézcitrátról. (veszek mintát és bevizsgáltatom, a nehézfém miatt)

4.  Pénteken :TÜKRÖS-t keverek bele, hagyom rajta 1 hétig, majd lefejtem a derítőt, majd megkénezem újra 2 dkg/hl. 

5.  február elején teszek bele HARMOVIN CF Borharmonizálót (nem tudom meddig kell rajta hagyni)

5.  március elején  VINPUR SPECIAL Borharmonizálót teszek bele (nem tudom meddig kell rajta hagyni)

6.  áprilisban fejtek és steril szűrőn leszűröm. Újból labor és palackozás.

 

Kérem minden hozzáértőt, laikust és segítő szándékú Borász-testvért, segítsen, mert kezdő vagyok, és ha ez tönkremegy, szomorú leszek. Tudom, a zajos vége után 1 héttel le kellett volna kéneznem, fejtenem, nos ez elmaradt. Az itt leírt termékek a gazdabolt.hu-n vásárolhatóak, tt van leírás.

 

Köszönöm szépen!

 

Gabor