advocatusdiaboli Creative Commons License 2019.12.05 0 3 360588

"Tárolni akkor kell, amikor van mit. Egyelőre rendszeresen nincs mit. "

 

Blabla. Én bármibe kezdek, igyekszem előre végiggondolni, mi a végcél, és hogy jutok oda. Kis kütyük készítése-javítása egyébként igen tanulságos ebből a szempontból - a kezdő sokszor elköveti azt a hibát, hogy elindul egy gyorsan részeredményt adó és könnyűnek-látványosnak tűnő úton, amin egyébként akár a végcél 60-70%-ig is el lehet jutni, de valójában mégis zsákutca, a végén ott fog állni megoldhatatlan problémákkal, azzal, hogy amit eddig elért, onnan már nem lehet tovább lépni, a végcél így NEM ELÉRHETŐ, és teljesen elölről kell kezdeni az egészet, ha nem adja fel az eddigieket, akkor sosem éri el - ha feladja, akkor az egész, vagy szinte az egész eddig beleölt energia kidobott...

Frusztráló egyébként az ilyen, de magam is átéltem párszor, tanultam is belőlük sokat...

 

És én azt állítom, hogy a hektikus, nem ütemezhető megújulókra építeni csak kiegészítőként lehet - ameddig a tárolás nem megoldott. Valójában pont ennek a megoldása "A FELADAT", és a kitalált megoldások mikéntje fogja a többit kiadni.

Simán benne van a pakliban, hogy az egész történet, amin meg ti pörögtök - teljes zsákutca, ráadásul nagyon hosszú időre eltereli a figyelmet, a pénzt és energiát a fontos kérdésekről - és ilyen tekintetben végül akár kifejezetten káros zsákutcának is bizonyulhat. A végén esetleg azért bukja el az egész emberiség a klímaváltozási meg általában a fosszilis-mentes küzdelmet, mert a "napelem-villanyautó lobbi" sikeresen elhallgattatott-marginalizált minden más területet hosszú ideig, és mire feleszmélünk, kicsúszunk az időből-erőforrásokból...

Előzmény: Auralianus (360584)