Pákás Creative Commons License 2019.12.05 -3 0 9206

1-- 192 KB-os a 2 lemeze, miért lett neked 184 KB-os? https://files.scene.org/view/parties/2014/evoke14/wild/rocketscience.zip

Én is töröltem jobb egérgombbal az új extendedre állított d64 blokkjait a BAM-ban, de 664 free maradt akkor is. Akkor másik programot kell keresnem, mert ez csak bugos. Közben beraktam a TC64 1541 DOS-nak az S-Jiffy 32 KB-ost, és működik. Ez támogatja a 40 sávot, úgyhogy a saját kedvenc programjaimhoz 40 sávot fogok használni, több program elfér.

Az SD1541-II alapból felejtős, szerintem nem kezel 40 sávot, se 32 KB-os DOS-t. TC64 mellett nem fogok ilyet venni. Kár hogy a TC64 belső emulált 1541-éhez nem lehet párhuzamos kábelt csinálni, hogy a 24 KB-os DolophinDOS ROM-mal meglegyen a 25-szörös sebesség. A Jiffy 10-szeres, az S-Jiffy 15-szörös loados.

 

2-- A 9178-as MMSZoli2-re: Miért gyártottak volna Plus/4-hez Sound expandert? A gépet nem kiváló hangzással tervezték, ezért lett butított a TED hangja, ezért nem terveztek külön hangchipet. Az olcsóság volt a lényeg.

 

3-- Van 16 MB-os RAMLinked, nekem is volt, tavaly adtam el. Hiába emulálja a d64, d71, d81-et, igazából nem jó semmire sem ez, sem amúgy az egész bővítő. Van natív módja is, amikor közvetlenül kezeled a RAM területet. 500-700 €-ért láttam elkelni. Nem hiszem hogy jelentősen nőne az ára, kár tartogatnod. Csak PAL-ok és GAL-ok vannak benne, nem nagy CPLD, mint a SuperCPU-ban, lehetne sokkal gyorsabb is. Simán 50 KB/s, de SCPU 20 MHz-cel együtt 292 KB/s.

http://singularcrew.hu/idedos/perf.php

A SuperCPU 16 MB RAM-ját közvetlenül lehet nagy sebességgel használni, a Virtual assemblerrel én is ezt tettem, az egész assembler a SuperRAM-ban fut. A C64 RAM-ját lehet törölni, bármit beletölteni, nem számít, az assembler még működik. Reset után is. Csak egy SYS 54256 utasítás kell az indításhoz (ez egy külön a SCPU és az assembler által használt rész, alapból itt nincs semmi értelmes, csak a VIC regisztereinek a tükörképei), ami egy 24 bites long JMP utasítás, ezzel indul. Nem lehet közvetlenül 24 bites címet SYS-szel hívni.

https://csdb.dk/release/?id=3681

 

4-- A 256 KB-os bővítőről és a 6502 modulról írtam már, a RAM-ot alig használja ki valami (a TC64-es 16 MB-os 1764 REU-t több dolog is kihasználja), és inkább 1986+-ban gyártott 8501-et kell szerezni, olcsóbb, egyszerűbb. Én ezt tettem.

 

5-- A mi használja ki a színeket részre még mindig nem jött válasz. Az, hogy nem lehet a top 100 Plus/4 demó, játék listát egyben letölteni nagyon akadályozza a végignézést, hogy lássam mi van.

 

6-- A 9179-es MMSZoli2-re: Miért akarsz IEEE-488-as SFD-1001-et Jiffy sebességgel használni? Az IEEE alapból gyorsabb a sima 1541-nél, nem sokkal lassabb a 10×-es Jiffynél, kb. 6×-os sebességű lehet. Nekem is volt pár IEEE meghajtóm régen  (SFD-1001, 8250LP, 8050), meg IEEE illesztők C64-hez, valahová felírtam a sebességüket. Sőt CBM 610-em is volt, alapból tudja az IEEE-t. Amúgy nem értem mi értelme a serial portot összekötni az IEEE drive-val, mert ezt teszi az IEC2IEEE. Jó, 1 MB-os az SFD lemeze, IEEE-vel megy, párhuzamos átvitel, de ma már értelmetlenek az IEEE meghajtók. Tele vannak régi, beszerezhetetlen alkatrészekkel, javítani szinte lehetetlen, nagyok, nehezek, 8-10 kg egy 8250LP.

-- Az eleve 40 sávos 1541-nek lett volna értelme, nem értem miért lett alap a 35 sáv, amikor minden mechanika tudja a 41 sávot is. Meg 2 fejes 1541-nek kellett volna lennie 1987 előtt, így nem kellett volna lemezt fordítgatni. Meg nem hibás shift regiszteres 6522-vel kellett volna végig gyártani az összes meghajtót. Ha nem hibás, alapból kb. 6-szoros sebességű lett volna.

 

7-- A 9181-es MMSZoli2-re: Min. ilyen, vagy még több színű konvertált, IHFLI, meg simán rajzolt képeket várok a Plus/4-től. 8 árnyalat van a főbb színekhez, ez elég a szép színátmenetekhez.  Itt van 231 szín: http://plus4world.powweb.com/software/231c Ezzel a VDC színeit is bőven felül lehet múlni, csak a felbontását nem. Az igazi sokszínű dolgokhoz sajnos min. Amiga 500, 1200 kell, bár itt se használtak ki közel se mindent, 4096, meg még több szín is lehet, itt se láttam igazán szép demót, szerintem még 200 szín se volt egyszerre 1 képernyőn.

 

8-- A segítésem is fontos, önmagában a csevegés kevés. Nem lett meg a válasz több dologra sem. A Promised zenéje még mindig ismeretlen hogy melyik sid az. Még mindig nem láttam ütős Plus/4 demókat 50-121, vagy 231 színnel. A Dirmaster helyett se írt senki jobb programot PC-re a 40 sávos d64 kezeléshez. Stb..

Előzmény: MMSZoli2 (9205)