Pákás Creative Commons License 2019.12.03 -2 0 9192

Máskor is nézegettem már ilyesmi hosszú guide-eket. 700+ oldalt nem tudok átnézni. Csak az 501-től néztem most bele. Az 537. oldalon a VIC teszt bit az 53296 1-es bit, de az 1-es cím bitjeiről, a színtárról nem ír az 502. oldalon az 1-es címnél. Az 540. oldalon a szokásos 1-es cím bit kiosztás van, mert ez a C64-es kiosztás, semmi nincs a 2 színRAM kapcsolásról.

 

Nem értem hogy a C64-es profi trükk, demó, játék programozók legalább egy része miért nem tér át egy kicsit a C128-ra, és ír demót C128 módra, a VIC és VDC részre is, mint a Risen from oblivion készítői tették 2001-ben, csináltak VIC-re 60,1 Hz-es képet, stb., meg VDC demót is. Én is programozgattam már sokat, 20 MHz-es SuperCPU-t is, de messze vagyok ezektől, nem tudok csak ezért belemerülni a témába évekre, hogy pár trükköt írjak. A SuperCPU-ból se hoztak ki mindent azzal a nem sok demóval, amit találni. Az nem akadály hogy kevés embernek van valódi SCPU-ja, évek óta elérhető a VICE SCPU emus verziója. Pl. jól néz ki a felső kereten 4×40, az alsó kereten 6×40 karakter szöveg sima betűkkel, össz 35×40 karakter sprite-ok nélkül, csak a 16383-as címet programozva. Ezt felturbóztam sprite-okkal is, meg még az oldalkereteket is megnyitottam, így 4×50 és 6×50 karakter lett csak a kereteken. Néhány hét alatt csináltam tavaly egy 24 részes SCPU demót, ezek is benne voltak, a videót láthattátok tavaly.

Először elég lesz itt az interlace.zip. https://sites.google.com/site/h2obsession/CBM/C128/Interlace

Előzmény: O.R. (9191)