NeoEx48 Creative Commons License 2019.12.03 0 0 2627

Sziasztok,

 

Szeretnék tanácsot kérni. Teljesen laikus vagy vállalkozás témában. Az alábbi vállalkozást szeretném elindítani:

 

- 1 személyes cég lenne a tervek szerint, az elején mindenképpen

- a cég tevékenysége abból állna, hogy egy vagy több saját összeszerelésű terméket gyárt és értékesít

- a gyártáshoz szükséges importálni alapanyagot egy külföldi cégtől, ehhez ez a cég "invoice address with VAT number" -t kér, nem tudom pontosan mit takar ez a VAT number, ez megegyezik a cég magyar adószámával amit nemzetközi cégek is elfogadnak majd?

- A kész terméket interneten szeretném értékesíteni, rövidtávon PayPay fizetési lehetőséggel, hosszútávon bankkártyás fizetési lehetőségges is, esetleg banki átutalással. Ezekhez nem tudom pontosan mire van szükség cégszinten hogy lehetséges legyen

- Szeretnék számlát adni minden vásárlás után

- Szeretném hogy az egész tevékenység legálisan működjön

- hitelt, vállalkozó hitelt nem akarok fölvenni, az egész vállalkozást saját tőkéből szeretném finanszírozni

 

Nem ismerem a vállakozási formákat ami szóbajöhet ebben az esetben. Értelemszerűen azt szeretném, hogy az értékesítésből a lehető legtöbb bevétel maradjon meg és legálisan történjen minden, az adózás és a számladás is. Nem tudom hogy az alapanyag vásárlásból lehet-e adót/áfát visszatéríteni?

 

Szeretnék tanácsot kérni, milyen vállakozási forma lenne a legmegfelelőbb ehhez a vállalkozáshoz?

 

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat! Szívesen pontosítok bármilyen kérdés esetén.