Doomedsrac Creative Commons License 2019.11.29 0 0 91176

Egy szerelő 2db főtengely csapágyat ("gyárit") 49.000Ft-ért rendelne a motoromba mert Ő azt javasólja, hogy gyári legyen benne.

Ma egy picit szétkaptam a "motorhibás" Tenere-t. Szelephézagok faszák, vezérműlánc se tűnik szarnak (kiszedtem a feszítőt), gyertyát cseréltem, légszűrőt is kidobtam mert nem úgy tűnt mint amit mostanában cseréltek volna, olajszűrőre is ránéztem, de nem volt benne fémforgács. A bokkon nem érződik semmi extra rezonálás vagy remegés. Kicsit olyan szelepes csattogás és valami lazulásának a keveredése jön ki a blokkból. Amit észre vettem a tapi közben, hogy ott ahova a blokkon a kuplungbowdent beakasszuk (nem tudom a nevét), ha nincs behúzva a kuplung minden más alkatrészhez képest remeg (rezonál), amúgy a kuplung is csúszik. Elképzelhető, hogy szét van hullva a kuplung és az minden hang forrása az? Ma már nem volt kedvem tovább szerelgetni mert nincs garázs és egy sima tető alatt meg k.rva hideg van. Ja és a másik szenzációs dolog, hogy sima víz van benne ránézésre :D (lehet desztillált, de az tuti nem fagyállós). Hozzá teszem ez Szegeden megjárt valami szervizt is, gondolom azt ahonnan a rendszámtáblakeret is van. Ja és azt mondták az ex-ex tulajnak, hogy így még jópárezer km-ert elmegy.

Előzmény: ronya1 (91175)